• 2025. július 02., szerda

Keresés


15 db találat a következő kifejezésre: Betegségek tünetei

Kertészkedés önfeledten

2025.05.04

A kertészkedés gyógyítja a lelket, javítja a mentális egészséget és az étvágyat, kiváló testmozgás, kitartásra, felelősségre nevel, sikerélményt ad, az eredmény ráadásul csodaszép. Mi kell még? Erő és erőnlét a tavaszi munkákhoz ízületi fájdalmak nélkül.

Erősítik vagy stimulálják a gyógynövények az immunrendszerünket?

2025.04.21

Tél közepén a kevés napfény, a nyirkos, hideg időjárás, a sok, gyakran kevésbé egészséges emberrel négy fal között eltöltött idő, mind alaposan próbára teszik immunrendszerünket. Nem árt tehát, ha teszünk azért, hogy szervezetünk minél felkészültebb legyen.

Megviselte a stressz a bőrét?

2025.02.25

A stressz jelei előbb-utóbb a bőrünkön is megjelenhetnek, krónikus problémák, szépséghibák, bőrbetegségek formájában. Peterman Krisztina kozmetikus mester, gyógykozmetikus arról beszélt, mit tehetünk magunkért és mit tehet értünk a szakember.

Szorongás, depresszió? Az életmód is támogathatja a gyógyulást

2024.11.14

A szorongásos zavarok és a depresszió valódi pszichiátriai betegségek, amelyek kezelése gyógyszeres támogatásra és pszichoterápiára épül. Az utóbbi években, évtizedekben azonban egyre több bizonyíték támasztotta alá, hogy a megfelelő életmód megelőző és akár gyógyító hatású is lehet, és több oldalról is támogathatja az érintettek felépülését. Dr. Szekeres György PhD, a Pszichiátriai Központ pszichiátere, egyetemi docens járta körbe a témát.

Az ősszel kiújult refluxa vagy a szíve miatt van mellkasi fájdalma?

2024.10.30

A mellkasi fájdalom olyan jelzés, amelynek mindenképpen ki kell deríteni az okát, hiszen gyakran kezelést igényel. Dr. Vaskó Péter, a KardioKözpont szakorvosa azt ismertette, melyek a szív eredetű és a reflux-ból következő mellkasi fájdalom jellegzetességei.

Mit tegyünk az erek védelméért?

2024.08.31

Szervezetünkben ötféle ér biztosítja a vér keringését: az artériák, arteriolák, kapillárisok, venulák és vénák. Funkciójuk eltérő. A kapillárisok feladata például, hogy a nagyobb és kisebb verőerekből (artériák és arteriolák) érkező vért a szövetekhez juttassák, míg a kisebb és nagyobb gyűjtőerek (venulák és vénák) szállítják a vért vissza a szívhez. Ereink egészségének megőrzéséért megfelelő étkezéssel is sokat tehetünk.

Ízületeink védelméért

2024.08.30

A statisztikák szerint hazánkban az emberek mintegy 10-15%-át érinti valamilyen mozgásszervi elváltozás. Az állapottal gyakran együtt járó ízületi fájdalmakat számos ok válthatja ki: többek között porckopás, fertőzés, gyulladás, sérülés vagy autoimmun betegség. Mit tehetnek az érintettek?

Mozogjon könnyedén!

2024.08.26

Az ízületi problémák szinte menetrendszerűek életünk második felében: nehezen mozog, ropog a térd, fáj a derék, merev a könyök. Nem csoda, hogy ízületeink ilyen sérülékenyek, hiszen szinte folyamatosan használjuk őket. Sok kellemetlenséget megelőzhetünk, ha óvni próbáljuk őket. 

Vigyázz, kész, nyár!

2024.07.28

A meleg, a szokottnál nagyobb páratartalom az egészséges emberek szervezetére is hatással van, a krónikus fájdalommal élők mindennapjait pedig még inkább megnehezítheti.

Új módszer segíthet több millió asztmás beteg életén

2024.06.27

Hazánkban is rohamosan növekszik az asztmás betegek száma: a légszennyezés és az egészségtelen életmód is közrejátszik a lesújtó statisztikákban. Az asztma nem gyógyítható betegség, de tünetei sokféleképpen enyhíthetők. A legújabb kutatások szerint a beleinkhez hasonlóan a tüdőben is egy speciális mikrobiom található, ami új terápiás lehetőségeket nyit meg a betegek előtt. A népbetegségnek számító asztma kialakulásának okait, tüneteit és a lehetséges kezelésmódokat tüdőgyógyász szakorvossal jártuk körbe.

Erős immunrendszer gyógynövényekkel

2021.02.09

A téli hidegben egyre gyakrabban tapasztalhatjuk a különböző meghűléses betegségek tüneteit. Most bemutatunk néhány növényt, melyek immunerősítő tulajdonságaik mellett a fertőzések elleni védelemben is hatékonyak lehetnek.

Áfonyát a szemnek!

2019.10.04

Az életkor előrehaladtával egyre inkább számolni kell a látásromlás kialakulásával, bár a folyamat ellen több, igazolt hatású, mesterséges és természetes táplálék fogyasztásával küzdhetünk. Utóbbiak közül igazoltan a leghatásosabb a fekete áfonya.

Védekező rendszerünk épségéért

2018.11.03

Csontvelő, nyirokerek, lép, mandulák, fehérvérsejtek – a felsoroltakon kívül is számos szerv és sejt működteti szervezetünk védekező mechanizmusát, az immunrendszert. E bonyolult szisztéma egyik legfontosabb feladata, hogy megóvjon minket a kórokozók támadásaitól. Erősítéséért mi is tehetünk – különösen olyankor fontos ez, amikor szervezetünket fokozott terhelés éri.

A mozgásszervi megbetegedésekről

2018.03.05

A mozgásszervi megbetegedéseket korunk népbetegségeként tartják számon, mely hazánkban is nagyon sok embert érint: kit közvetve, a családjában előforduló megbetegedések révén, kit úgy, hogy saját maga az érintett.

Fáj, recseg, ropog

2016.03.02

A krónikus ízületi gyulladás sokak életét keseríti meg. Megfelelő étrenddel és sporttal azonban jelentősen csökkenthetjük a mozgásszervi panaszok esélyét és a fájdalmakat.

Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
júniusi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája