• 2025. július 06., vasárnap

Keresés


42 db találat a következő kifejezésre: Fogászat

Teafaolaj: a hasznos útitárs

2025.06.20

A nyári hónapban egyre többen terveznek utazásokat, kirándulásokat és pihenést a szabadban. Akár egy napos túrára, egy hosszú hétvégére vagy egy külföldi vakációra indulunk, fontos, hogy felkészültek legyünk minden eshetőségre. Ebben segíthet a teafaolaj, amely sokoldalú és hasznos segítőtárs. 

Fogfájás a nyaralás alatt: így előzhetők meg a gondok

2025.06.15

A várva várt nyaralás hevében, a gondos csomagolás és felkészülés ellenére is becsúszhat az a baki, hogy a szájápolási eszközök otthon maradnak. Ebben az időszakban az is előfordul, hogy egyszerűen lazábban vesszük a napi rutint. Szakértő hívja fel a figyelmet arra, milyen következményekkel járhat a hanyagság, hogyan óvhatjuk meg a fogaink egészségét az utazás alatt is.

6+1 szokás, hogy nyáron is megőrizhessük egészségünket

2025.06.13

A nyár sokunk számára a felszabadulás és a felhőtlen kikapcsolódás időszaka. A megszámlálhatatlan élmény közepette azonban könnyű elveszíteni a fókuszt önmagunkról, pedig ahogy az év többi részében, úgy a meleg hónapokban is fontos tudatosan figyelnünk az egészségünkre, hiszen ilyenkor is számos tényező gyakorolhat negatív hatást rá. Az AVON az egészséges életmód elkötelezett támogatójaként arra biztat, hogy nyáron se hanyagoljuk el testi-lelki jóllétünket. Ennek érdekében érdemes beépíteni mindennapjainkba a szépségmárka szakértői által összegyűjtött tippeket, melyek nemcsak a nyár folyamán javíthatják közérzetünket, de hosszútávon is hozzájárulhatnak egészségünk megőrzéséhez.

Rossz lehelet, gyulladt íngy? Ez lehet az oka!

2025.06.08

Európában a fiatal felnőttek közel 80 százalékának van legalább egy olyan bölcsességfoga, amely még nem tört elő, gyakran okozva fájdalmat vagy komplikációkat. Bár egykor őseinknek létfontosságúak voltak ezek a fogak a kemény ételek rágásához, mára evolúciós maradványként sokak életét megnehezítik. De vajon tényleg szükséges eltávolítani őket és ez valóban fájdalmas? A Budai Egészségközpont szakembere segít eloszlatni a tévhiteket.  

Okozhat-e a magas vérnyomás fejfájást?

2025.05.30

Sokakban összekapcsolódik a magas vérnyomás és a fejfájás érzése, úgy vélik, ez utóbbi egyfajta tünete lehet a vérnyomás magasra emelkedésének. E téren megoszlanak a kutatói vélemények, ám az biztosnak látszik, hogy az úgynevezett hipertenziós krízis valóban okozhat erős fejfájást – ez azonban sürgősségi ellátást igénylő állapot. Dr. Petróczy Natália, a Kardioközpont belgyógyásza, magas vérnyomás specialista beszélt a témáról.

Hogyan vegyük rá a gyerekeket a fogmosásra?

2025.05.24

A megfelelő szájhigiénia nemcsak az egészséges mosoly, hanem az általános egészségi állapot megőrzésének is egyik legfontosabb alappillére. A rossz szájhigiénia különböző góc betegségeket, gyulladást okozhat a szervezetben, ami hatással lehet a közvetlen környezetünkre és a társas kapcsolatokra egyaránt. A szájüreg helyes ápolását már kisgyermekkorban érdemes elsajátítani.

Még jobban figyeljen a fogai egészségére menopauzában!

2025.05.12

A változókorban lévő nőknél az ösztrogénszint csökkenése növeli a fogágybetegség kockázatát, különösen azoknál, akiknél genetikai vagy egyéb hajlamosító tényezők, például csontritkulás (oszteoporózis) áll fenn. Aki az oszteoporózis kezelésére biszfoszfonát tartalmú gyógyszert szed, az mindenképpen tájékoztassa erről fogorvosát, mert ez a hatóanyag a csont regenerációs képességét is csökkenti, ami egyes fogászati beavatkozásoknál komplikációkhoz vezethet – hívja fel a figyelmet dr. Dobos Andrea, a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának tanársegédje.

Ezt tegyük foghúzás után - A legfontosabb tanácsok a fogorvostól

2025.05.11

A foghúzás az egyik leggyakrabban végzett fogászati beavatkozás, amely után a gyógyulási idő és annak minősége jelentősen befolyásolja a páciens közérzetét és életminőségét. Mindenki gyors és problémamentes gyógyulást szeretne.

Teafaolaj: a hasznos útitárs

2025.04.23

A tavaszi-nyári hónapban egyre többen terveznek utazásokat, kirándulásokat és pihenést a szabadban. Akár egy napos túrára, egy hosszú hétvégére vagy egy külföldi vakációra indulunk, fontos, hogy felkészültek legyünk minden eshetőségre. Ebben segíthet a teafaolaj, amely sokoldalú és hasznos segítőtárs.

Lüktet, nyilall, sajog, hasogat

2025.04.20

Murphy törvénye szerint a fogfájás hétvégén, vagy ünnep idején jelentkezik. Amikor belátható időn belül nem tudunk elmenni a fogorvoshoz, jól jöhetnek olyan hétköznapi megoldások a fájdalomcsillapítók mellett, amelyek enyhítik a fogfájást.

Mi a véleménye a neurológusnak a migrén piercingről?

2025.04.05

Aki krónikus migrénnel küzd, szinte mindennel hajlandó megpróbálkozni, amitől a panaszok enyhülését reméli. Így jutnak el néhányan a migrén piercingig, amelyről dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa mondta el a szakmai állásfoglalást és a véleményét.

A rossz szájhigiénia nem csak a fogakat veszélyezteti: növelheti a stroke és a szívbetegségek kockáz

2025.03.11

Március 20-án ünnepeljük az Egészséges Száj Világnapját, amely a szájhigiénia fontosságára és az ehhez kapcsolódó betegségek megelőzésére hívja fel a figyelmet. Sokan nem is sejtik, hogy a rossz szájhigiénia nem csupán a fogakat és az ínyt érinti, hanem komoly hatással lehet az egész szervezetre is.

Már az idegeire megy a fülzúgás? Ne halogassa a megoldást!

2025.03.08

A fülzúgás, vagy tinnitus, egy olyan rejtélyes tünet, amely elsőre ártalmatlannak tűnhet, de hosszú távon megkeserítheti a mindennapokat. Egyesek számára csupán egy halk ciripelés vagy zúgás, másoknak azonban folyamatos és zavaró hangélmény, amely akadályozhatja a koncentrációt, megnehezítheti az alvást, sőt, akár szorongást vagy depressziót is okozhat. De vajon mi állhat a háttérben és mit lehet tenni ellene? Dr. Flautner Ildikó, a Fül-orr-gége Központ szakorvosa segít eligazodni a témában.

12 pont minden gyerekekért!

2025.03.07

 Az UNICEF  12 pontban foglalta össze a gyermekek egészséges testi és lelki fejlődéséhez szükséges feltételeket.

Vitaminok gyümölcsszezon előtt

2025.02.18

Télen és kora tavasszal fokozottan ügyelnünk kell arra, hogy szervezetünknek megfelelő mennyiségű vitamint biztosítsunk. Ilyenkor ugyanis ritkábban kerül olyan élelmiszer, friss zöldség és gyümölcs az asztalra, amely elegendő mennyiséget tartalmaz ezekből a nélkülözhetetlen szerves vegyületekből. Arról nem is beszélve, hogy kevesebbet tartózkodunk a szabadban, kevesebb napfény éri a bőrünket – utóbbi pedig nélkülözhetetlen például a D-vitamin képződéséhez.

Hogyan éljünk sokáig egészségesen?

2025.02.16

Az emberiség mindig is kutatta a hosszú és egészséges élet titkát, de az orvostudomány fejlődésével és a technológiai innovációk, valamint a különféle terápiák elterjedésével egyre felkapottabb téma lett a longevity. Köztudott, hogy az egészségtudatos életmód a betegségek megelőzésének egyik kulcsa, ez azonban már nem csak a megfelelő étrendről és testmozgásról szól. A rendszeres egészségügyi szűrővizsgálatoknak is óriási szerepe van a prevencióban: kutatások szerint akár 25-30 százalékkal is csökkenthetik a halálozási kockázatot bizonyos betegségek esetében. A Budai Egészségközpont belgyógyász-kardiológusa, dr. Bencze Ágnes azt is elárulja, miért, és melyek azok a vizsgálatok, amelyeket mindenkinek minden évben érdemes elvégeztetnie.

A szájüregi betegségek kockázatot jelentenek

2025.02.14

A száj, más néven szájüreg (szakkifejezéssel: cavum oris) tápcsatornánk azon része, melyen keresztül magunkhoz vesszük az élelmiszert és a folyadékot. Másodlagos funkciói közé tartozik a légzés segítése – hiszen kapcsolódik a garathoz –, és szerepet játszik az emberi kommunikációban és a szexualitásban is. Több gyakori megbetegedése is ugyanazon okokra vezethető vissza.

Nyaki nyirokcsomó-mintavétel: erre készüljön

2025.01.30

A megnagyobbodott nyirokcsomókat eredményező állapotok spektruma rendkívül változatos, ezért nem kell egyből a legrosszabbra gondolnunk, amikor nyirokcsomó-duzzanatot tapintunk a nyakunkon – mutat rá dr. Róna Ágnes, az Ultrahangközpont szakorvosa, akit az ultrahangvizsgálattal igazolt, morfológiailag bizonytalan nyirokcsomók aspirációs mintavételéről kérdeztünk.

A személyre szabott fogtisztító eszközökök hatékonyabbak

2024.12.30

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség – derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Karácsony után kiütések? Ez is lehet az oka!

2024.12.17

Ha az ünnep óta kellemetlen bőrtüneteket tapasztal, érdemes átgondolni, hogy milyen ételeket fogyasztott, milyen új kozmetikumokat használt vagy ékszereket viselt, amikor a panaszok először jelentkeztek. Az allergiás bőrtüneteknek több kiváltó oka is lehet, ezek egyike a fémallergia, melyet gyakran az ajándékba kapott ékszerek okoznak. Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa elmondta, hogy mit tegyünk ilyen esetben.

November a fogászat hónapja!

2024.11.06

A szép mosoly, az egészséges fog, a kellemes lehelet alapvető egészségügyi és esztétikai elvárás. Mi magunk is sokat tudunk tenni érte a hétköznapokban, ha figyelünk a részletekre és nem felejtjük el a szájápolás fontosságát. Fogaink épségét a genetikai adottságokon túl szokásaink is meghatározzák.

Digitális fogászati tervezők

2024.10.22

A digitális technológia hihetetlenül gyors fejlődése a fogászatban, fogpótlástanban is tetten érhető, hiszen a kivehető fogpótlásokat ma már egyre inkább felváltják az állcsontokba helyezett implantátumokra készített rögzített fogpótlások, a hagyományos fogszabályzókat a láthatatlan eszközök, a fogászati röntgenleletek pedig egy kattintással e-mailben továbbíthatók. A számítógépes tervezés, a 3D nyomtatás, a digitális fogszín meghatározás nem a távoli jövő, hanem a jelen.

5 kérdés a fülzúgásról

2024.10.08

A fülzúgás, fülcsengés gyakori panasz. Mi okozhatja és miért fontos, hogy mielőbb orvoshoz forduljunk, ha panaszaink vannak? Többek közt erről is kérdeztük dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológust, a Fül-orr-gégeközpont orvosát.

Azt hiszi, helyesen ápolja a fogait? Most ellenőrizheti!

2024.09.21

A nyár a szabadság, a pihenés és a szabadtéri kikapcsolódás időszaka. A forró hónapokban sem szabad azonban megfeledkeznünk fogaink ápolásáról. A hőség, a megváltozott étkezési szokások és a szabadidős tevékenységek ugyanis mind hatással lehetnek szájhigiéniánkra. Ráadásul sokan meg vannak győződve arról, hogy helyesen ápolják a fogaikat. A fogmosás azonban olyan, mint a kerékpározás: alaposan meg kell tanulni.

9 gyógynövény az egészségünk szolgálatában

2024.09.09

Beköszöntött az ősz, itt az idő, hogy felvértezzük immunrendszerünket a nátha, megfázás, influenza és társai ellen. Az immunrendszer  alacsony hőmérsékleten tapasztalt csökkent működése okolható elsősorban azért, hogy a hidegebb évszakok beköszöntével gyakrabban szenvedünk felső légúti megbetegedésektől.

Milyen lesz a jövő fogászata?

2020.05.11

A számítógépes technológiák, modern képalkotó eljárások már ma is sokat segítenek a korszerű fogászati kezelésekben. A sorozatos innovációknak köszönhetően pedig talán nincs messze az idő, hogy a hétköznapi fogorvoslásban 3D nyomtatóból érkezzenek a minden korábbinál pontosabb fogpótlások.

„Legyőzte a kórt, de nem győzte meg a kort”

2018.12.08

Nem véletlen, hogy Semmelweis Ignác, az anyák megmentője, az egyik legismertebb magyar orvos a világban. Azzal, hogy rájött a gyermekágyi láz okaira, vagyis arra, hogy maguk a boncolást végző orvosok viszik át a fertőzést a szülészeti osztályokon fekvő anyákra, korszakos jelentőségű felfedezést tett, de élete és munkássága tragikus véget ért. A 200 éve született tudós tiszteletére a kormány emlékévet hirdetett. Ennek kapcsán felidézzük néhány „meg nem értett” zseni történetét. Kezdjük az övével!

A cafeteria változik, a dolgozók egészségtámogatása marad

2018.10.31

Igen, a cafeteria rendszere megváltozik 2019. január 1-től és az egészségpénztári hozzájárulás adóterhe is emelkedik. Ám nem maradnak előnyös juttatások nélkül az alkalmazottak. Az OTP Egészségpénztárral szerződött munkáltatók ugyanis olyan egészséget támogató, kedvező adózású bónuszokat adhatnak munkavállalóiknak, mint a konkrét egészségügyi szolgáltatásokat kínáló „célzott szolgáltatás”, vagy a meghatározó élethelyzetekben felhasználható „célzott önsegélyező támogatás”. Szeretne energikus, egészséges és lojális kollégákkal dolgozni, úgy, hogy ez 2019-től ne kerüljön sokkal többe? Studniczky Ferenc, az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatója elárulja, hogy ez hogyan lehetséges.

Bosszantó vírus – a herpesz

2018.01.05

Pirosló, viszkető bőr, sűrűn egymás mellett kialakuló hólyagocskák – a kitartóan vissza-visszatérő herpesz sokaknak kellemetlenül közeli ismerőse. Az esetek többségében a betegség ártalmatlan, viszont komoly fájdalommal járhat. Megelőzésére egyelőre nincs ismert módszer, ám fel lehet készülni jelentkezésére.

Amit az ajakherpeszről és az aftáról tudni érdemes

2017.11.27

Csúnya és kellemetlen és látszik: ajakherpesz – csúnya és kellemetlen, de nem látszik: afta. Először bőrpír és viszketés, majd égő, fájdalmas érzés. Sűrűn egymás mellett elhelyezkedő, duzzadt alapon apró hólyagocskák az ajkak szélén, az orcákon illetve az orr környékén: íme a bizonyosság – herpeszem van!

Vigyázzunk fogainkra!

2017.11.20

November a Fogászat Hónapja. A szájápolás nem csupán a szép mosoly és a friss lehelet miatt fontos. Ha vigyázunk, jelentősen csökkenthetjük a szájüregi daganatok kialakulásának esélyét.

A gyógyító fény – lépések a szem épségéért

2017.10.16

Korábban ezt a címet a varázslat és a mese háza táján lehetett értelmezni, ma már természetes, hogy a lézerre, mint a gyógyítás egyik legmodernebb eszközére gondolunk.

Csak természetesen – gyógynövények hideg hónapokra

2017.10.12

A hideg, nyirkos őszi hónapok különösen elősegítik a légúti megbetegedések terjedését. Ráadásul ilyenkor immunrendszerünk is legyengülhet, hiszen kevesebb friss zöldséghez, gyümölcshöz jutunk, több időt töltünk négy fal között, kevesebb napfény ér minket. A népi gyógyászat régóta alkalmaz olyan növényeket, amelyek ebben az időszakban is segítenek megőrizni egészségünket.

Fogas kérdések
- a fogpótlásról

2017.07.11

Az elveszített fogak pótlásának lehetséges módjaival már az egyiptomiak is foglalkoztak, praktikus és esztétikai okokból egyaránt. Az évszázadok alatt – mint minden tudományban – a fogászatban is tökéletesebb megoldásokra törekedtek. A ma általánosan ismert kivehető műfogsor, melyet anno nagyszüleinknél láttunk, úgy 80 éves múltra tekinthet vissza.

Csúcstechnológia az egészségközpontban

2017.06.22

Budapest XIII. kerületében, a Váci út új üzleti negyedében július 1-től csúcstechnológiás képalkotó diagnosztikai eszközökkel és  széleskörű orvosi szakrendeléssel várja betegeit a Váci Greens Egészségközpont. Ahogy a megnyitón fogalmaztak: ez a klinika a magyarországi magánegészségügyi ellátás egyik ékköve.

Nem fog fájni!

2016.10.03

A fogszuvasodás mellett számos olyan egyéb probléma is van, ami odafigyelést igényel. Ha nem vigyázunk a fognyaki kopásokra, a fogkőre és az ínybetegségekre, idővel akár el is veszíthetjük egészséges fogainkat. Ne csak fájó foggal menjünk orvoshoz, hiszen a hétköznapokban ártal - matlannak tűnő problémák komoly gondot okozhatnak

Fogászati csontpótlás

2016.02.20

Ma már olyan esetekben is beültethető fogászati implantátum, amikor nincs megfelelő csontszövet egy baleset, vagy hosszan tartó foghiány miatt. Ilyenkor a fogászati csontpótlás lehet a megoldás, ami ma már rutineljárásnak számít.

Vallottak a magyar fogorvosok

2014.11.19

Átlagosan naponta két-három alkalommal mos fogat egy magyar fogorvos, kedveli az elektromos fogkefét, egyébként pedig a kis fejű, sűrű és puha sörtéjű fogkefére esküszik. A fogkrém mindegy milyen, csak legyen jóízű.

Mennyit költünk havonta az egészségünkre?

2014.10.13

13 milliárd forint - országos szinten, havonta ennyit költenek a gyógyszert vásárló aktív korú magyarok különféle pirulákra. A fogorvosnál 7,6 milliárdot hagyunk, szemüvegekre és kontaktlencsékre 4,9 milliárdot fizetünk ki, gyógyászati segédeszközökre pedig 2,1 milliárd forint megy el - derül ki a GKI és a PRÉMIUM Egészségpénztár kutatásából. Mit jelent mindez a gyakorlatban?

10-ből 4 magyar sosem jár egészségügyi szűrésre

2014.07.09

Saját bevallásuk szerint tízből kilencen tesznek az egészségükért, egészségesebb táplálkozással, a káros szenvedélyek kerülésével, szűrővizsgálatokra azonban a lakosság egy jelentős része egyáltalán nem jár. Pedig sok esetben egy-egy preventív vizsgálat során kifejezetten komoly betegségek mutathatók ki, és orvosolhatók időben. A Generali Egészségprogramban nagy hangsúlyt kapnak a férfiak és nők számára, az aktuális életkoruknak megfelelően összeállított szűrővizsgálatok, melyeket a legfejlettebb technológiával felszerelt rendelőkben, előre egyeztetett időpontokban, sorban állás nélkül végeznek el.

„Vége a sötétben tapogatózásnak – a páciensek szájában“

2014.03.03

Ezután már nem kell „találgatniuk“a fogorvosoknak, hogy mi van a páciensek szájában, ugyanis január óta kötelező regisztrálniuk a fogászati implantátumok beültetését. A új szabály végre átláthatóvá teszi a szakterületet, ráadásul számos kellemetlenségtől kímélheti meg a beteget és az orvost is.

Kerülje el, aki jót akar!

2013.07.19

Nyugat-Európában sehol nem is engedélyezik, mert nem felel meg a legelemibb szakmai szabályoknak sem. Hiába tudja mindezt és tiltakozik a magyar fogorvos szakma, egy szabályozási hiányosság miatt Magyarországon mégis forgalomban van a 40(!) évvel ezelőtt alkalmazott, mára már elavult fogászati implantációs rendszerre emlékeztető, úgynevezett bazális implantátum.

Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
júniusi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája