• 2025. július 11., péntek

Keresés


26 db találat a következő kifejezésre: Kérdőív

Pszichoterápia segíti a fülzúgásos betegeket

2025.06.19

Az országban egyedülálló módon a Semmelweis Egyetemen működik az a csoportterápiás lehetőség, ahol fülzúgásban szenvedő betegek kaphatnak pszichés támogatást annak érdekében, hogy elviselhetőbb legyen számukra a kellemetlen hangélménnyel való együttélés.

Már félórányi nevetés felér egy könnyű testmozgással

2025.03.31

Az őszinte, természetes nevetésről régóta tudjuk, hogy nagy szerepe van a lelki egészség megőrzésében, csökkenti a stresszt és pozitív változásokat idéz elő a szervezetünkben is.

Minden negyedik magyar javítaná emésztési jóllétét

2025.01.17

Az új év kezdete sokak számára az egészségükre való tudatosabb odafigyelés időszaka. Egy friss hazai kutatás szerint* azonban a magyarok jelentős része tanácstalan, ha emésztési jóllétük javításáról van szó, annak ellenére, hogy minden negyedik ember szeretne ezen változtatni.

Demencia – sokszor a személyiség változik először

2024.12.14

A demencia egy krónikus, progrediáló betegség, de a romlás üteme egyénenként változó. Minél előbb fordul orvoshoz az érintett, annál hatékonyabb lesz az életmód-változtatás és a gyógyszeres kezelés eredménye. Dr. Blazsek Péter, a Pszichiátriai Központ pszichiátere, gondozóvezető főorvos arra hívta fel a figyelmet, hogy sokszor a személyiségváltozás előbb jelentkezik, mint a memóriazavar.

Miért különösen fontos a gyermekkori táplálkozás?

2024.12.10

Táplálkozási szokások a fókuszban - 10 év után újraindult a NutriCHEQ Egészséges Kisdedtáplálási program

Kopott porccal nem mindegy, mit sportol

2024.09.12

Egy bizonyos kor felett – nagyjából 40 éves kortól – egyre többen találkoznak a fájós térd problémájával, ami az évek alatt kialakuló porckopásnak köszönhető. Amerikai kutatások szerint azonban az osteoathritis kockázatát erősen csökkenthetjük rendszeres sporttal. Dr. Páll Zoltán, a Budai Fájdalomközpont sebésze, traumatológus, sportorvos arról beszélt, hogy nem mindegy, milyen jellegű mozgást végzünk.

Bosch×Richter közös kutatás

2023.09.30

Az innovációk ma már velünk vannak otthonainkban, autóinkban, kórházainkban és az életünk legtöbb területén. Vajon hogyan látják a magyarok a technológiai rohamos fejlődést és a mesterséges intelligencia szerepét? Ezekre a kérdésekre kereste a választ a magyarországi Bosch csoport és a Richter Gedeon Nyrt. közös kutatása, melynek eredményeit a „Bosch×Richter Innovátorok Napja” konferencián mutatták be.  

A Recyclomed-nyereményjáték nyertesei

2022.01.06

A Gyógyhír Magazin októberi novemberi, decemberi számában futott a Recyclomed Nonprofit Kft. nyereményjátéka. A  lakossági gyógyszerhulladék begyűjtését és megsemmisítését 17 éve végző szervezet azt kérte az olvasóktól, hogy töltsék ki a lapban található kérdőívet, és hetven ajándéktárgyat sorsolt ki a kitöltők között. A nyertesek nevét az alábbiakban közöljük. Gratulálunk nekik! 

Richter-kutatás a skizofréniáról: a legnagyobb gond az információhiány

2021.02.16

A skizofrénia nemcsak a betegek, hanem családjaik számára is súlyos fizikai, társadalmi és mentális terhet jelent. A Richter Gedeon Nyrt. által négy országban (Magyarország, Oroszország, Bulgária, Csehország) készített legfrissebb nemzetközi piackutatás szerint az egyik legnyugtalanítóbb probléma, hogy a családtagok információhiánnyal küzdenek. 

Adj vérplazmát! Az életmentés nem állhat meg!

2020.07.10

Tomán Szabina, Burai Krisztián és Pál Dénes a vérplazmaadás fontosságára hívták fel a figyelmet. Mindenkit arra kérnek, csatlakozzon a Sanaplasma és a Vascular Plazma közös kampányához. „Adj vérplazmát, ments életeket! Teddmegmost.hu” – szól a felhívás.

Megvannak a májusi H-UNCOVER eredményei: alacsony a fertőzöttségi ráta

2020.07.01

A nemzetközi viszonylatban is jelentős kutatás alapvetően azt a kérdést vizsgálta, hogy a járvány lecsengésekor, a lazítás megkezdése előtt mekkora volt az újtípusú koronavírussal fertőzött személyek száma hazánkban, illetve hányan fertőződtek meg a járvány során és szerezhettek immunitást a vírussal szemben.

Pikkelysömörrel boldogan

2017.11.23

A Boldogságkutató Intézet és a LEO Innovációs Laboratórium, a LEO Pharma független szervezete felmérése alapján a psoriasissal élők a latin-amerikai országokban a legboldogabbak, Norvégiában és Dániában pedig a legboldogtalanabbak. A válaszadók 74%-a úgy véli, a társadalom nem ismeri eléggé a betegséget, 40% pedig úgy érzi, mintha egyedül csak ők szenvednének ebben a betegségben.

Melyik gén okozza a depressziót?

2017.05.01

Az MTA és a Semmelweis Egyetem (SE) kutatói a depressziót kiváltó génvariánsokat keresték az emberi genomban. Kiderült, hogy egy konkrét génváltozat csak pénzügyi-gazdasági nehézségek esetén fokozza a depresszió kockázatát, ráadásul csak férfiakban, és ott is főleg 30 év felett. 

Egészségesek-e a gyümölcseink?

2017.03.24

Félezer termelő megkérdezésével végzett felmérést a növényvédőszer-használati szokásokról a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara. A kutatás eredményeinek ismeretében elmondható, hogy pánikra ugyan nincs ok, de mindenképpen ráfér a szakmára a tájékozódás, a fiatalítás és a tévhitekkel szemben a hiteles információforrások követése. Megoldást jelenthetnek továbbá a biztonságosabb biológiai növényvédőszerek, különösen a laikus hobbikertészek körében.

Kötelező lépések az egészségünkért

2017.03.16

A Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társaság az európai „PAD and Vascular European Days” kezdeményezés részeként idén negyedszerre rendezi meg az országos Érszűkület Napot országszerte hat helyszínen. A szervezők az előző évekhez hasonlóan ingyenes méréssel, önpulzusmérés oktatással, tanácsadással és tájékoztató kiadványokkal várják az érdeklődőket. Ez évben külön figyelem irányult a cukorbetegek alsó végtagi panaszainak felismerésére, mivel a lábakon történő amputációk felét diabéteszes betegeken végzik el.

A mosoly-glória effektus

2016.11.22

A szociológiában jól ismert jelenség az úgynevezett glória-hatás: ha valaki rendelkezik valamilyen pozitív vonással, az kihat az általános megítélésére is. A mosolyunk, a fogsorunk állapota pedig már a rólunk kialakuló első benyomásnak is része. Hogy mennyire, arról egy friss kutatás eredményei árulkodnak.

Diabétesz és inzulin

2016.11.10

Mint 1991 óta minden évben, idén is november 14-én tartják szerte a világon a Diabétesz Világnapot a Nemzetközi Diabétesz Szövetség (International Diabetes Federation; IDF) és tagszervezetei rendezésében.

Így szeret a magyar!

2016.10.20

Mennyi idő után csiszolódik össze két ember az ágyban? Mikor hajlunk az összeköltözésre? Kinek a dolga a fogamzásgátlás? Mikorra tervezzük a családalapítást? A több mint 6.000 embert megmozgató felmérés egyik megállapítása szerint szeretjük megbeszélni a konfliktusokat.

A kávéfogyasztás és a gének

2016.08.30

Ön hány csésze kávét iszik meg egy nap? Azt hiszi, hogy ezt Ön dönti el? Valójában nem: egy friss kutatás szerint a génjei határozzák meg, egészen pontosan az, a PDSS2 génnek melyik variációja található meg a szervezetében.

A szemünk világa

2016.05.16

Az ötvenéves és annál idősebb emberek 13,5 százaléka vak vagy látássérült, ami mintegy 250 ezer embert jelent országszerte, pedig a vakságot az esetek csaknem felében meg lehetne előzni – közölte a felmérést végző Semmelweis Egyetem (SE).

Magyarország boldogságtérképe

2016.02.22

Tudományos vizsgálat alapján készül az országos felmérés Országos méretű boldogságszint felmérés indult, amelynek végeredményeként megrajzolják hazánk boldogságtérképét. A kutatással arra keresik a válaszokat, mely városok, térségek lakói lehetnek a legboldogabbak, és vajon tényleg olyan borúlátó, pesszimista nép vagyunk-e, ahogyan világszerte tartanak minket…

Véradás mobil alkalmazás

2015.02.04

Aki vért ad, életet ad! A véradó helyekről folyamatosan tájékoztatást ad a Magyar Vöröskereszt új applikációja.

Elkötelezett dolgozók a gyermek-egészségügyben

2015.01.24

A magyar gyermek-egészségügyben dolgozó szakemberek az alulfinanszírozottság ellenére, hivatástudatukból adódóan is elkötelezettek. A K&H gyógyvarázs felmérésében résztvevő 39 gyermek-egészségügyi intézmény válaszaiból az is kiderül, hogy a gyermekgyógyászok szakmailag felkészültek és nyitottak az új eljárások, eszközök befogadására, alkalmazására.

Állatmesékkel gyógyítanak a kórházakban

2014.11.26

Állatmeséket és magyar népmeséket olvasnak legszívesebben a kórházban fekvő gyerekeknek a mesedoktorok – derült ki a K&H gyógyvarázs felméréséből. A K&H gyógyvarázs mesedoktorok program egy éves évfordulója alkalmából közel 1300 önkéntes mesélt arról, milyen érzés néhány kedves történettel és némi törődéssel hozzájárulni a beteg gyermekek lelki és testi gyógyulásához.

A fiatalabb orvosok kitettek leginkább a betegek agressziójának

2014.10.22

Az orvosok 13%-a szerint kifejezetten gyakori, hogy a mindennapi tevékenység során a betegek jogi szempontból támadóan, fenyegetőzően lépnek fel a szakemberekkel szemben. A többség (71%) viszonylag ritkábban tapasztalja ezt a jelenséget, de csupán 16% nem találkozik egyáltalán ezzel – derül ki a Szinapszis Kft. kutatásából, amelyet a WEBBeteg egészségportál kezdeményezett az orvos-betegjog témakörének vizsgálata céljából.

Gyermek-egészségügy: szakemberhiány, alulfinanszírozottság

2013.09.11

A szakemberhiány mellett az alulfinanszírozottság és a műszaki felszereltség hiányosságai okoznak problémát a legtöbb gyermek-egészségügyi intézmény számára – derül ki a K&H gyógyvarázs felméréséből. A fenti három probléma valamelyike minden intézményben jelentkezik, míg háromnegyedük legalább kettővel szembesül ezek közül.

Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
júliusi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája