

A könnyen kiszáradó bőr, vagy a berepedezett köröm nemcsak esztétikai problémát, hanem egyéb kellemetlenségeket is okozhat. Nyáron pedig mi lehetne aktuálisabb, mint egy kellemes, pihentető lábfürdő, egy kis radírozás és egy jó krém a puha, ápolt talpakért? Az otthoni gondos lábápolás nem bonyolult, de a fortélyokat a pedikűrösöktől is elleshetjük.
Lábápolás természetesen
A paraffin nagyon jó hőtároló, ezért a gyógyászatban régóta használják reumás betegségek kezelésére. A kozmetikában is régen felismerték, hogy kiválóan alkalmas a bőr kezelésére, mivel a szaunához hasonlóan fokozza a vérkeringést, tágítja a pórusokat, és így könnyebben felszívódnak a jótékony anyagok. Kezelés hatására a durva, száraz bőr selymessé, rugalmassá válik.Ha egész nap ülőmunkát végez, keveset mozog, jól eshet egy levendulás, nyugtató lábfürdő. Kellemesen langyos vízhez adjunk 12-14 csepp levendulaolajat, és pihentessük benne 15 percig a lábainkat. Szórhatunk a vízbe 2-3 marék tengeri sót, ez ugyanis regeneráló hatású, visszaállítja a bőr pH-értékét, és gyulladásgátló hatása is van. A lábfürdőbe beletehetjük egy fél citrom levét is, ami nagyon jól hűsít és kiváló gombaölő hatású. Ha pedig egy kis frissességre vágyunk, lógassunk a vízbe 2 filter borsmentateát, majd adjunk hozzá pár csepp olívaolajat. A borsmenta élénkít, felfrissít, az olaj pedig ápolja a bőrt.
A lábfürdő után jöhet a bőrradírozás! Ezzel eltüntethetjük az elhalt hámsejteket, és felpezsdíthetjük a vérkeringést is. Használjunk tengeri sós radírt, amit otthon is elkészíthetünk: egy csésze mandula- vagy olívaolajba keverjünk annyi tengeri sót, hogy elég sűrű legyen az állaga, majd finoman radírozzuk át a talpakat, különösen a bőrkeményedéses részeket, illetve a lábfejeket. A só fokozza a vérkeringést, és tisztító hatása is van.
Ha már kellő mértékben felpuhítottuk a bőrt, keverjünk össze szódabikarbónát némi citromlével, pasztaszerű állagra, de segíthet még a vazelin és az aloe vera zúzott levele, abból kicsöpögő nedve is. A komplex kivonatok, (méz- és növényi kivonatok: kaktusz, körte, golgotavirág gyümölcse, citrom, szőlő és ananász) hidratálják a száraz bőrt, elősegítik a bőr regenerációját és az új bőr felépítését, használatukkal bársonyossá és puhává válik. Kenjük be a problémás részt, a bőrkeményedést, hagyjuk rajta néhány percig, majd használjunk sarokreszelőt.
A lábfürdő után érdemes gondot fordítanunk körmeinkre is, melyek ekkor már kellőképpen felpuhultak, így könnyebb manikűrözni. A lábkörmök helyes vágása nem íves, hanem egyenes, négyzet alakú. Érdemes lekerekíteni sarkokat egy reszelő segítségével, így megakadályozzuk a köröm benövését. Ne vágjuk le teljesen, hagyjunk egy vékonyka sávot, mielőtt az élő köröm elkezdődne. Ezek után, ha van polírozószettünk, a helyes sorrendben polírozzuk át körmeink felszínét.
D.-K. D.