• 2025. június 16., hétfő

Sport, egészség, hagyomány – „Tour de Bókay”


2018.06.16

Ötödik alkalommal rendezik meg a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati (Bókay) Klinika támogatására a „Tour de Bókay” biciklis felvonulást 2018. június 17-én, vasárnap. A jótékonysági akció szervezői mindenkit várnak, aki szívesen biciklizik tíz kilométert az intézményért és az ott gyógyuló beteg gyermekekért a Bókay klinikától a Bókay kertig.



A Tour de Bókay kerékpáros felvonulást négy éve rendezték meg először, akkor ünnepelte 175. éves jubileumát az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika. Ezt a hagyományt folytatva idén is megtartják a jótékonysági eseményt, amelynek egyik célja, hogy felhívja a figyelmet a klinika nélkülözhetetlen gyógyító munkájára – mondta el Dr. Tóth-Heyn Péter, igazgatóhelyettes. Tavaly több mint ötszázan vettek részt a túrán, hétvégén pedig 800-1000 embert várnak, akik a Klinikától egészen a Bókay-kertig tekerhetnek, ahol piknik, koncert és táncház fogadja őket. Mint a szervezőktől megtudtuk, tavaly művese készülékre gyűjtöttek, idén pedig támogatásokból infúziós pumpákat szeretnének vásárolni. A nevezési díj 500 Ft. A rendezvény jószolgálati nagykövete Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter lesz. Az eseményt cégek és vállalatok is szponzorálják.

Orvos dinasztia

Bókai János senior és fia Bókay János junior a magyar gyermekgyógyászat megalapítói és Európa-szerte ismert művelői voltak. Megalakulása után, csaknem ötven éven keresztül igazgatták a Stefánia Szegénygyermekkórházat, amely ma mint a Semmelweis Orvostudományi Egyetem I. sz. Gyermekklinikája működik, a VIII. ker. Bókay János utcában. Ez a klinika, Európa negyedik gyermekkórházának jogutódja a Bókay János Gyermekalapítvány székhelye. A klinikán dolgozik Bókai professzor ükunokája, dr. Bókay János főorvos, aki részt vesz az eseményen. A Bókay János Gyermekalapítványt 1991-ben a családdal rokoni kapcsolatban álló Tolnay Klári színművésznő alapította, és az alapítvány tevékenységét  bejegyzésétől kezdve megszakítás nélkül folytatja.


Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


Ezerarcú és nőkre különösen veszélyes Gyógyhír Magazin

Az „Év gyógyszerésze 2021” és a „Kedvenc Patikám pályázat 2021” győztesei Gyógyhír Magazin

A Recyclomed-nyereményjáték nyertesei Gyógyhír Magazin

Szükség van a véradásra és a gyógyultak plazmaadására! Gyógyhír Magazin

Ezek voltak a 2021-es év legnagyobb egészségügyi kihívásai Gyógyhír Magazin

Íme az Év gyógyszerésze és Kedvenc Patikám pályázat 2021 győztesei Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
júniusi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája