• 2024. november 14., csütörtök

Gyakorolja az optimizmust!


2021.03.22

Az optimista hozzáállás segít megbirkózni az élet nehézségeivel és a mindennapok apró gondjaival. Noha az emberek nem egyformán hajlamosak a derűlátásra, néhány egyszerű dolog segíthet az optimista attitűd kialakításában.



Ismerőseink körében is látjuk, hogy aki derűlátó, az könnyebben veszi az akadályokat, kitartóbban küzd a céljaiért, kevésbé stresszel, és még az egészsége is jobb, mint a pesszimistáké. 

Kitartás és jobb eredmények
Az optimisták nem adják fel könnyen a céljaikat, és még ha nehézségekkel kell is megküzdeniük, jó eséllyel elérik a sikert. Sportcsapatok teljesítményének elemzése során kiderült, hogy az optimista hozzáállású csapatok hatékonyabban tudtak együttműködni, és jobban teljesítettek, mint azok, akik tartottak a kudarctól. Egy másik tanulmány kimutatta, hogy azok az úszók, akik úgy vélték, rosszabbul teljesítettek, mint korábban, hajlamosak voltak a gyengébb eredményekre. 

hirdetés

Egészség
Több tanulmány is igazolta, hogy az optimista attitűddel rendelkezők jobb fizikai egészségnek örvendenek. Eszerint körükben akár 50 százalékkal is kisebb lehet a szív- és érrendszeri betegségek kockázata, mint pesszimista társaiknál, és a rák ellen is jobb eséllyel veszik fel a harcot. Más vizsgálatok kimutatták, hogy az optimista emlőrákos páciensek életminősége jobb, mint a reményvesztett betegeké. 

Kevesebb stresszélmény
Kutatások szerint az optimisták proaktívabbak a stresszkezelésben. Hajlamosak keresni és megtalálni azokat a megoldásokat, amelyek csökkentik vagy megszüntetik a stresszfaktorokat és azok érzelmi következményeit. Mivel keményebben dolgoznak az ilyen helyzetek kezelésén, kevésbé stresszesek.

Az optimizmus gyakorolható 

  • Összpontosítson: Figyeljen arra, ami a jelenben fontos. Ha teljesen megéli a pillanatot, akkor kevésbé valószínű, hogy a múlton fog rágódni, vagy olyan közelgő események miatt aggodalmaskodik, amelyek kívül esnek a hatáskörén. 
  • Gyakorolja a hálát, tudatosítsa a jó élményeket: A hála a fontos dolgok megbecsülése. Egy tanulmány kimutatta, hogy azok a résztvevők, akik rendszeresen leírták, miért hálásak, növekvő optimizmusról tettek tanúbizonyságot. Minden nap szánjon pár percet arra, hogy feljegyezzen egy-két dolgot, amiért hálás – ez a gyakorlat kimutathatóan javítja a mentális egészséget.

Szerdahelyi Krisztina


Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


Ami a nőknél mellrákot, az a férfiaknál prosztatarákot okoz Gyógyhír Magazin

Mellrákmegelőzési tippek Gyógyhír Magazin

Tombor Nelli mellrák elleni küzdelméről Gyógyhír Magazin

Esztétikai probléma, vagy rákmegelőző állapot? Gyógyhír Magazin

CLL: Lassabb és kíméletesebb, mint társai Gyógyhír Magazin

9 nem tipikus tünet, ami daganat gyanúját is felvetheti Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
novemberi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája