• 2025. július 09., szerda

Keresés


12 db találat a következő kifejezésre: Szív-és érrendszeri betegségek

A látásvesztés egyik leggyakoribb oka a diabétesz

2025.06.29

Az utóbbi évtizedekben 300 százalékkal nőtt a cukorbetegséggel élők száma itthon. A KSH beszámolója szerint jelenleg egymilliónál is több magyar küzd diabétesszel, és szomorú hír, hogy ez a szám csak a diagnosztizált betegeket mutatja, a diagnosztizálatlan esetekből még több százezer lehet rejtve az egészségügyi rendszer elől. Márpedig a cukorbetegség olyan súlyos szövődményekkel is járhat, mint a látásromlás, vagy akár annak elvesztése. Éppen ezért a BioTechUSA arra szeretné felhívni a figyelmet, hogy a tudatos és egészséges életmóddal csökkenthető bizonyos krónikus betegségek kialakulásának kockázata.  

Milyen a nyugati típusú étrend?

2025.04.28

Nyugati típusú étrendet a magas szénhidrát- és zsírtartalom, a feldolgozott és előkészített ételek túlsúlya, illetve a vörös húsok gyakori fogyasztása melletti alacsony étkezési rostbevitel és a mozgásszegény életmód jellemzi.

Tartsuk kordában a kilókat!

2025.04.26

Arról, hogy milyen az ideális és szép test, megoszlanak a vélemények. Szerencsére, hiszen, ahányan vagyunk, annyifélék is. Mindenkinek más a szépségideálja, így valaki a sportos vonalakat, valaki pedig a kerekded idomokat kedveli. Azonban mindkét esetben fontos az egészséges arányok megtartása, így figyelnünk kell, hogy ne essük túlzásba a diétát illetően, illetve vigyáznunk kell a plusz kilókkal is. A túlsúly ugyanis az egészségünkre is káros hatással lehet.

Menopauza világnap: megfelelő életmóddal csökkenthetők a kellemetlen tünetek

2024.10.07

A női hormonális működés ívének vége, a klimax időszaka, az úgynevezett "változókor".  Sokféleképpen nevezzük ezt a minden nőt érintő időszakot, melynek október 18. a világnapja. A menopauza azonban nemcsak a menstruáció végét jelenti, hanem hormonális változások egész sorát, amelyek hatással lehetnek az egészségre is. Ebben az időszakban megnő bizonyos betegségek, például a szív- és érrendszeri problémák, valamint a cukorbetegség és csontritkulás kockázata is. A SYNLAB orvosszakértőjével beszélgettünk.

Ez legyen a házi patikában: pulzoximéter

2021.03.18

Ha mostanában valaki megfázik vagy allergiás tüneteket tapasztal magán, az első gondolata valószínűleg az lesz: elkaptam a koronavírust? Bár több cikk szól a tünetek elkülönítéséről, és léteznek otthon is használható gyorstesztek annak kimutatására, átestünk-e már a fertőzésen, nem árt, ha van egy plusz eszköz a tarsolyunkban.

A daganatos betegségek nagy része leküzdhető

2021.03.16

Ma már egyre kevésbé igaz, hogy a rák diagnózisa egyenlő az azonnali halálos ítélettel: korai felismeréssel, műtétekkel, sugárkezeléssel, modern gyógyszerekkel a betegség sok esetben gyógyítható vagy kordában tartható. Bár a jelenlegi járványügyi helyzet sokakat óvatosságra int, nagyon fontos, hogy ne hagyjuk ki az éppen esedékes szűrővizsgálatokat, ha pedig gyanús jelet tapasztalunk, ne féljünk orvoshoz menni. Ez a legfontosabb üzenete prof. dr. Polgár Csabának, az Országos Onkológiai Intézet főigazgató főorvosának.

A szív szava

2020.09.01

Fontos, hogy minél többen tisztában legyünk a szív, mint egyik létfontosságú szervünk működésével, mert Magyarországon még mindig a vezető halálokok közé tartoznak a szív- és érrendszerbeli megbetegedések. Szívünk értünk dolgozik, de vajon mi teszünk-e azért, hogy munkáját megkönnyítsük? Szeptember utolsó vasárnapja a Szív világnapja.

A férfiak egészségéért

2019.03.31

Bár kontinensünkön soha nem volt ilyen magas a férfiak várható életkora, illetve az egészségesen eltöltött éveik száma, még így is sokan halnak meg közülük túl fiatalon. Ennek okait pedig messze nem csak a biológiai tényezőkben kell keresnünk – állapítja meg egy tavaly megjelent, széles körű vizsgálat összefoglalója.

Készüljünk az őszre!

2017.09.13

Immunrendszerünk a szervezet egyik legfontosabb egysége, amely megvéd a baktériumoktól és a vírusoktól. Az őszi-téli hónapok előtt nem árt megerősíteni, hogy működése hatékonyabb legyen.

A „napfényvitamin”, azaz a D-vitamin jelentősége

2017.09.12

A Medical News Today cikke szerint a D-vitamin bevitele fontos, de nem minden formája egyforma. A D-vitaminok szteránvázas vegyületek (szeteroidok), melyek provitaminjaikból (azaz ergoszterinből, koleszterinből) képződnek ultraibolya sugarak hatására. Ezért is hívják „napfényvitaminnak”. Aktív formái: D2-vitamin és a D3-vitamin. Tudományos alapú, de közérthető magyarázatra vállalkozott a Gyógyhír Magazin olvasói számára Guba Lilla biológus, a Forrai Gimnázium vezető szaktanára.

Ehetek-e szalonnát? A nagyapám csak azt ette, és soha nem voltak szív- és érrendszeri problémái...

2016.11.14

Válaszol: Dr. Rostás László kardiológus, a kaposvári Apponyi Magánklinika szakértője

Kevésbé ismert tények a tej jótékony hatásairól

2015.10.24

A tejfogyasztás szükségességét illetően számos vita látott már napvilágot, vannak azonban tények, amelyek vitathatatlanul jótékony hatásait igazolják. Kalcium és D-vitamin tartalmának köszönhetően segít a csonttömeg kiépülésében és megtartásában, az izomfelépítéshez magas minőségű fehérjeforrásként járul hozzá, és talán kevesebben tudják, de az idegrendszerre is rendkívül kedvezően hat. Így azoknak sem érdemes teljes mértékben lemondaniuk a róla, akik például laktózérzékenységük miatt első blikkre azt gondolnák, a legokosabb amit tehetnek, hogy kiiktatják étrendjükből.

Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
júliusi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája