• 2025. július 02., szerda

Keresés


57 db találat a következő kifejezésre: Daganatos betegségek

Miért lesznek daganatosak a gyermekek?

2025.06.07

A tumoros betegségekről gyakran úgy gondolkodunk, mint a felnőttek, idősebb korosztály problémájáról, pedig a gyermekkori daganatok valós, súlyos, bár ritkább veszélyt jelentenek. A Daganatokról őszintén vodcast legutóbbi adásában Pintér Lajos genetikus beszél arról is, hogyan alakulhat ki rák már fiatal korban, milyen szerepe van ebben a genetikának, és hogyan csökkenthetjük a kockázatot már a fogantatás pillanatától.

Ezért támadnak jó ötleteink sport közben

2025.06.01

A testedzésnek legalább olyan erős hatása van az idegrendszerre, így az agyra is, mint az izmokra, tehát nem csak a testi egészség miatt javasolt rendszeresen mozogni.

Károsabb a dohányfüst, mint gondolnánk

2025.05.31

A dohányzás okozta betegségektől akkor vehetnénk végső búcsút, ha rá sem szokna senki, és a dohányzók mind letennék a cigarettát. Ennek a kitűzött célnak az elérése nagyon fontos a saját és környezetünk egészsége szempontjából. Jelenleg azonban a világban több mint egymilliárd ember dohányzik, csak Magyarországon kétmillió felnőtt. A dohányzásmentes világ eléréséig még nagyon sok a tennivaló.

Ételekkel a daganatok ellen

2025.05.24

Vannak olyan ételek, amelyek bizonyítottan csökkentik a daganatos betegségek kialakulásának esélyét. Sokat tehet saját és családja egészségéért, ha nagyobb helyet ad ezeknek az étrendben. Hogy pontosan milyen ételekről is van szó? Mutatjuk!

Tartsuk kordában a kilókat!

2025.04.26

Arról, hogy milyen az ideális és szép test, megoszlanak a vélemények. Szerencsére, hiszen, ahányan vagyunk, annyifélék is. Mindenkinek más a szépségideálja, így valaki a sportos vonalakat, valaki pedig a kerekded idomokat kedveli. Azonban mindkét esetben fontos az egészséges arányok megtartása, így figyelnünk kell, hogy ne essük túlzásba a diétát illetően, illetve vigyáznunk kell a plusz kilókkal is. A túlsúly ugyanis az egészségünkre is káros hatással lehet.

Miért jó tudni, hogy miben halt meg a nagymamánk?

2025.04.26

Sokan nincsenek tisztában azzal, milyen betegségek fordultak elő a felmenőik körében, pedig ennek ismerete kulcsfontosságú lehet. A daganatos betegségek ugyanis nem véletlenszerűen jelennek meg. A genetikai örökségünk jelentős szerepet játszik abban, hogy mely típusokra lehetünk hajlamosabbak.

Hogyan szokjunk le a dohányzásról 21 nap alatt?

2025.04.23

Manapság rendkívül népszerűek a különböző rutinkialakító kihívások, számos influencer, coach, életmód-tanácsadó foglalkozik a témával: hogy szabaduljunk meg egy régi szokástól, vagy hogyan építsünk be egy új szokást életünkbe.

Mikortól beszélhetünk krónikus fájdalom szindrómáról?

2025.04.04

A krónikus fájdalom szindróma széleskörű megítélése napjainkban jelentős változáson megy át, hiszen ma már egyre kevesebben bélyegzik „hisztinek”, ha valaki tartósan komoly, de nem feltétlenül konkrét eredetű fájdalomtól szenved. Dr. Arnold Dénes Arnold MSc, a FájdalomKözpont sebésze, fájdalomspecialista, a neurálterápia - és a HKO / TCM szakorvosa a KFSZ legújabb megközelítéséről és a komplex kezelés lehetőségeiről beszélt.

Nemzeti Rákellenes Nap: fiatalon is figyeljünk!

2025.04.03

Idén immár 33. alkalommal tartják meg a Nemzeti Rákellenes Napot. Ez alkalomból a Magyar Rákellenes Liga ismét neves szakemberek előadásaival várja az érdeklődőket, de a fiatal nők körében megnövekedett esetszámra is fel kívánja hívni a figyelmet. Mindemellett továbbra sem eshet elég szó a megelőzés fontosságáról: az egészséges életmódról és a szűrővizsgálatokról.

Pszichiátriai- és alvászavarok - hogyan szakíthatjuk meg az ördögi kört?

2025.03.18

A pszichés betegségekkel élők pontosan tudják, mennyire képes rontani az állapotukon a rossz alvás, az alvászavarban szenvedők pedig szembe kell, hogy nézzenek számos betegség, így például a depresszió növekvő kockázatával, illetve meglévő pszichés betegségeik súlyosbodásával. Hogyan segíthet ennek az ördögi körnek a megszakításában a pszichiáter? Erre a kérdésre adta meg a választ dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere.

Már az idegeire megy a fülzúgás? Ne halogassa a megoldást!

2025.03.08

A fülzúgás, vagy tinnitus, egy olyan rejtélyes tünet, amely elsőre ártalmatlannak tűnhet, de hosszú távon megkeserítheti a mindennapokat. Egyesek számára csupán egy halk ciripelés vagy zúgás, másoknak azonban folyamatos és zavaró hangélmény, amely akadályozhatja a koncentrációt, megnehezítheti az alvást, sőt, akár szorongást vagy depressziót is okozhat. De vajon mi állhat a háttérben és mit lehet tenni ellene? Dr. Flautner Ildikó, a Fül-orr-gége Központ szakorvosa segít eligazodni a témában.

Új vodcast cáfolja a tévhiteket a daganatokról

2025.03.01

Áltudományos állítások lepték el a közösségi médiát az utóbbi években a rák kapcsán, egyre nehezebb valós információhoz jutni. Nyíltan beszélni erről a betegségről amúgy is komoly kihívás a családban és a közösségekben, ezért egy új vodcast indult, amelyben rákkutatók és orvosok segítenek tudományos alapon, őszintén beszélni a daganatokról.

Megelőzni a mozgásszervi bajokat

2025.02.24

A világon szinte mindenütt nő az emberek átlagéletkora, köszönhetően az orvostudomány haladásának. Ezzel párhuzamosan azonban egyre nagyobb figyelmet kell fordítani azon krónikus betegségekre, amelyek megjelenése az életkor előrehaladtával egyre valószínűbb. Ezek közé tartoznak a mozgásszervi betegségek is – mit tehetünk azért, hogy idős korunkban is aktívak maradhassunk?

Hideg tények a meleg antitestes hemolitikus anémiáról

2025.02.14

Az autoimmun hemolitikus anémiában immunrendszerünk olyan antitesteket termel, amelyek megtámadják a vörösvértesteket. A betegségnek több típusát ismerjük, ezek közül a leggyakoribb a meleg antitestes hemolitikus anémia - mondja dr. Halm Gabriella, a Trombózis- és Hematológiai Központ belgyógyász, hematológus szakembere.

A hosszú és egészséges élet titkát keresik

2025.01.20

A magyarok egészségügyi állapota aggasztó: a várható élettartam több mint négy évvel elmarad az európai átlagtól, és a megelőzhető halálozások aránya is kiugróan magas. A Just Clear szervezésében, a SYNLAB szakmai támogatásával megvalósuló Just Clear Életmód és Fitness Konferencia az egészséges életmód, a modern diagnosztika és a tudatos táplálkozás kapcsolatát, a genetika és az életmód szerepét mutatta be a hosszú, kiegyensúlyozott, egészséges élet érdekében.

Hogyan hat a szervezetre a rossz alvás?

2025.01.18

Sokan úgy gondolják, négy-öt óra alvás elég éjszakánként, holott felnőtteknél 7-8 óra jó minőségű éjszakai alvás lenne szükséges, gyerekeknél és serdülőknél még ennél is több. A nem megfelelő mennyiségű és minőségű alvás ugyanis nem csak nappali tüneteket okoz, de számos betegség rizikóját is növeli.

Légúti megbetegedések is okozhatnak gombócérzést

2025.01.11

Úgy érzi, mintha valami megakadt volna a torkán? A nyakkendő és a sál szinte bilincsként szorítja a nyakát? A gombócérzéstől krákogással, torokköszörüléssel és bőséges folyadékfogyasztással igyekeznek megszabadulni az érintettek, általában hasztalanul – a hideg  hónapok légúti megbetegedései is gyakran váltanak ki hasonló panaszokat.

Tudatosság a rákbetegségek megelőzésében

2025.01.04

A rákbetegségek sokféle ok miatt alakulhatnak ki, de az emlőrák, petefészekrák, prosztatarák és a hasnyálmirigyrák is azok közé a daganatos betegségek közé tartozik, melyek kialakulásánál az örökölt génállomány is nagyon meghatározó. A tudomány fejlődésének köszönhetően azonban ezeket a kockázatokat proaktívan ki lehet szűrni, nem kell megvárni a betegség kialakulását.

Hiánypótló kezdeményezéseket díjaztak

2024.12.02

Különleges programok nyerték el idén az Egészségértés Díjat: vannak, akik gyerekek tanulását segítik a kórházi kezelések alatt, vagy a kórházakban hagyott és örökbefogadásra váró újszülöttekre hívják fel a figyelmet, de kalandfüzet is készült a sugárterápiára vágyó gyerekeknek. Idén hat hiánypótló kezdeményezés kapott díjat az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) pályázatán. A díjra bárki nevezhetett, aki újdonságot hozott létre az egészségértés területén. A lakosság egészségi állapotában javításához és a megelőzéshez szükség van arra is, hogy a mindenki tisztában legyen a legfontosabb egészséget érintő kérdésekkel, ezt segíti elő évek óta az AIPM kezdeményezése.

Károsak a tápszerreklámok a gyermekek egészségére

2024.12.01

Az Egészségügyi Világszervezet szerint az anyatej-helyettesítő készítmények marketingje hátráltatja a szoptatás támogatására irányuló erőfeszítéseket.

Tudatosság a rákbetegség megelőzésében

2024.11.30

Az ősz a rákos megbetegedésekre való figyelemfelhívás, a megelőzési, szűrési lehetőségek tudatosításának évszaka. Szeptember a petefészekrák-tudatosság hónapja, októberben a mellrák elleni küzdelem van a fókuszban, majd a novemberi aktivitások a prosztatarákról és a hasnyálmirigyrákról szólnak.

Evolúciós okok miatt nehéz fogyni?

2024.11.18

Aki próbált már diétázni, tudja, milyen nehéz. Végre megszabadulunk pár kilótól, pár napig nem figyelünk oda, és már vissza is jött.  Miért van ez így? Valójában az a kérdés, miért nem segít szervezetünk egy olyan folyamatot, ami neki is abszolút hasznos lenne?

Ami a nőknél mellrákot, az a férfiaknál prosztatarákot okoz

2024.11.07

Hamarosan vége az októbernek, a mellrák elleni küzdelem hónapjának, és érkezik a november, a prosztatarák hónapja. Szükség van erre a kiemelt figyelemre, hiszen évente hazánkban 8.000 új mellrákos és 4.500 új prosztatarákos megbetegedést regisztrálnak. A rákbetegségek sokféle ok miatt alakulhatnak ki, de az emlőrák, és a prosztatarák is azok közé a daganatos betegségek közé tartoznak, melyek kialakulásánál az örökölt génállomány is nagyon meghatározó, ráadásul mindkét megbetegedés esetén ugyanazoknak a géneknek, a BRCA1 és a BRCA2 gének mutációi növelik a kialakulás kockázatát. A tudomány fejlődésének köszönhetően már lehetősége van mindenkinek előre, proaktívan kiszűrni ezeket a genetikai kockázatokat, még a betegség esetleges kialakulása előtt.

5 kérdés a fülzúgásról

2024.10.08

A fülzúgás, fülcsengés gyakori panasz. Mi okozhatja és miért fontos, hogy mielőbb orvoshoz forduljunk, ha panaszaink vannak? Többek közt erről is kérdeztük dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológust, a Fül-orr-gégeközpont orvosát.

A mozgás 40 %-kal növeli a rákbetegek túlélési esélyeit

2024.09.24

Bebizonyosodott: a mozgás a daganatos betegségek kezelése során is jelentősen növeli a túlélés esélyeit. Dr. Babai László, a Magyar Életmód Orvostani Társaság (ÉMOT) elnöke szerint az evidenciák egyértelműek, a szakma is nagy lelkesedéssel fogadta az eredményeket.

9 nem tipikus tünet, ami daganat gyanúját is felvetheti

2024.09.20

A daganatos betegségek olyan sokfélék lehetnek, hogy nem lehetséges egyetlen, mindenkire érvényes check-listát összeállítani a tünetekről. Nem is szokatlan, hogy bizonyos daganattípusok a „radar alatt” maradnak, vagy összetévesztik azokat más betegségekkel.  Dr. Pádi Éva, a Fájdalomközpont klinikai onkológusa, palliatív orvos, az onkológiai fájdalmak csillapításának specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy mivel nem minden esetben vannak nyilvánvaló és egyértelmű tünetek, a ritkább panaszok hátterének is fontos utánajárni.

Az első edzésnek is van egészségvédő hatása - de mennyi az ideális?

2024.09.17

A krónikus betegségek megelőzésében már az első alkalommal végzett mozgásnak is lehet szerepe – a heti egyszeri edzés nagyobb szerepű, mint eddig gondoltuk. Dr. Babai László, a Magyar Életmód Orvostani Társaság (ÉMOT) elnöke egy átfogó európai kutatás eredményeiről és a rendszeres fizikai aktivitás további hatásairól beszélt.

Kiket érinthet a vashiány?

2024.08.25

A vas alapvető mikroelem, amely nélkülözhetetlen a sejtek oxigénfelvételéhez. Felmérések szerint a magyar lakosság nagy része a szükségesnél kevesebb vasat visz be a szervezetébe. Főként akkor fordítson figyelmet a pótlására, ha a következő kockázati csoportok valamelyikébe tartozik.

A figyelem és körültekintés a jó időben is elengedhetetlen!

2024.08.13

Habár a nyári jó idő a legtöbb embert felvillanyozza, rengeteg veszélyt rejthet a daganatos betegségekkel küzdők számára. A sok napsütés, a hosszú világos nappalok és a meleg idő pozitívan befolyásolhatja a betegségekkel küzdők hangulatát és hozzáállásukat, így segítve gyógyulási folyamataikat, azonban rendkívül fontos, hogy a pozitív hangulat mellett, fokozottan figyeljenek egészségük megőrzésére és a jó idő kínálta lehetőségek esetleges negatív hatásaira.

Dióhéjban a makroelemekről

2024.07.06

A testünk felépítéséhez nélkülözhetetlen ásványi anyagokat makro- és mikroelemekként is ismerjük. Szervezetünk összes ásványianyag-szükségletének mintegy felét a kalcium, negyedét a foszfor teszi ki, az összes többi ásványi anyag a fennmaradó részen osztozik.

Mitől lehet alacsonyabb a hemoglobin szintje?

2024.06.27

Mit mutat a laborleletünkben olvasható hemoglobin szint? Milyen okai lehetnek az alacsonyabb hemoglobin értéknek, és mi a teendő vele? Ezekben a kérdésekben segített tájékozódni dr. Halm Gabriella, belgyógyász, hematológus, a Trombózis- és Hematológiai Központ szakembere.

Életet ment a korai rákdiagnózis

2024.06.20

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) becslése szerint a végzetessé váló daganatos betegségek mintegy 30–50 százaléka megelőzhető lenne, ha a prevencióra és a szűrésre mindenütt nagyobb hangsúlyt fektetnének a kormányzatok és az egészségügyi szakemberek.

Nemzeti Rákellenes Nap: sok a tévhit

2022.04.12

A pandémiát megelőzően a daganatos betegségek egyes típusainál a halálozási arány stabilizálódott vagy éppen csökkenni kezdett. A daganatos betegek ellátása javult és egyre több kezelés vált elérhetővé, illetve a betegek is egyre nagyobb figyelmet fordítottak a megelőzésre és szűrésekre. A járvány azonban világszerte súlyosan hátráltatta a daganatos betegségek felderítését és megnehezítette, késleltette a kezeléseket – hívja fel a figyelmet a Magyar Rákellenes Liga.

A Rák Világnapja: globális összefogás a daganatos betegségek ellen

2022.02.02

2020-ban a rák közel 10 millió áldozatot követelt, s ezzel a második vezető halálozási ok világszerte. A betegségre és a megelőzés, a megfelelő kezelés fontosságára szeretné felhívni a figyelmet a Rák Világnapja, amelyet a Nemzetközi Rákellenes Unió (UICC) hívott életre.

Ezek voltak a 2021-es év legnagyobb egészségügyi kihívásai

2022.01.03

2020 eleje óta a Föld lakossága pusztító világjárvánnyal küzd. A Covid–19 terjedése becslések szerint 2021 decemberéig több mint 270 millió embert fertőzött meg, és 5,3 millió ember halálát okozta világszerte. Miközben a fertőző betegségek szakértői továbbra is folyamatosan tanulnak az új vírusvariánsokról és a kezelési lehetőségekről, az egészségügynek számos egyéb kihívással is számolnia kell.

Füstmentes nap – füstmentes élet

2021.11.10

Magyarországon minden órában három, naponta hetvenhét, évente pedig 28 ezer ember hal meg a dohányzás következményeként.  A WHO által is támogatott Füstmentes Világnap november harmadik csütörtökén arra szólítja fel a dohányosokat, hogy 24 órán át ne gyújtsanak rá, és ezzel tegyék meg az első lépést a leszokás felé.

Tegyünk a globális elhízás ellen!

2021.10.25

„Obesity calls for actions”, vagyis „Akciókat követel az elhízás!” mottóval rendezte meg a Magyar Elhízástudományi Társaság októberben a VIII. Közép-európai Elhízástudományi Kongresszust virtuális formában.

Még egyszer: a Covid-19-fertőzést is rosszabbul viselik a túlsúllyal élők

2021.05.03

Abból a mintegy 2,5 millió halálozásból, mely a SARS-CoV–2, vagyis az új típusú koronavírus miatt következett be, 2,2 millió olyan országokban történt, ahol magas a túlsúlyosak aránya. A túlsúly növekedésével ráadásul a Covid–19 megbetegedés súlyossága is fokozódik.

A daganatos betegségek nagy része leküzdhető

2021.03.16

Ma már egyre kevésbé igaz, hogy a rák diagnózisa egyenlő az azonnali halálos ítélettel: korai felismeréssel, műtétekkel, sugárkezeléssel, modern gyógyszerekkel a betegség sok esetben gyógyítható vagy kordában tartható. Bár a jelenlegi járványügyi helyzet sokakat óvatosságra int, nagyon fontos, hogy ne hagyjuk ki az éppen esedékes szűrővizsgálatokat, ha pedig gyanús jelet tapasztalunk, ne féljünk orvoshoz menni. Ez a legfontosabb üzenete prof. dr. Polgár Csabának, az Országos Onkológiai Intézet főigazgató főorvosának.

Mitől fáj?

2020.11.06

Akár ismerjük a fájdalom forrását, akár nem, az biztos, hogy szeretnénk tőle minél előbb megszabadulni. Néha nem is kell túl mélyre ásni: íme, néhány olyan tünet, amin fájdalomcsillapítással könnyen úrrá lehetünk.

Daganatok diagnosztikája – a PET-CT

2020.06.05

A PET-CT az egyik legmodernebb képalkotó vizsgálómódszer, amely két különböző diagnosztikai eljárás, a pozitron emissziós tomográfia (PET) és computer tomográfia (CT) együttes alkalmazásán alapul. A PET vizsgálat sajátossága, hogy a szervek működésbeli sajátosságait (pl. anyagcsere) ábrázolja, a CT vizsgálat az emberi test anatómiai (alaki, szerkezeti) viszonyairól szolgáltat háromdimenziós képi információt. 

Az elhízás betegség, az elhízottakat nem szabad stigmatizálni!

2020.03.14

Az elhízottak stigmatizálása ellen emelte fel szavát a Magyar Elhízástudományi Társaság, amely arra is fel akarja hívni a közvélemény és az egészségügyben dolgozók figyelmét, hogy az elhízás betegség, amely  diszkrimináció mentes terápiát igényel.

A deutériummegvonás szerepe a daganatos betegségek gyógyításában

2019.11.14

Egyre jelentősebb a nemzetközi érdeklődés a deutériummegvonás kutatása iránt A deutériummegvonás kutatásának legújabb eredményeiről tanácskoztak a terület vezető szakemberei 2019. október 17-18-án a IV. Nemzetközi Deutériumdepléció Konferencián, Budapesten. A HYD Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. negyedik saját szervezésű tudományos fórumának résztvevői bíznak abban, hogy a fiziológiás deutériumcsökkentés a megelőzés és a daganatgyógyászat hatékony eszközévé válhat a közeljövőben, melynek alkalmazásával visszaszorítható a rákos megbetegedések előfordulása, javítható a betegek életkilátása és életminősége.  

Receptverseny az elhízás ellen

2019.06.16

A Kor Kontroll Társaság és a Magyar Elhízástudományi Társaság receptversenyt írt ki az elhízás ellen. Az ok: az elhízás drasztikusan növelheti a betegségek kockázatát, amint azt az Európai Elhízástudományi Kongresszus ezt májusban deklarálta is glasgow-i ülésén. 

Zöldségek a daganatos megbetegedések ellen

2018.09.01

Egyes zöldségek, így a káposzta, a kelkáposzta, és a brokkoli olyan vegyületeket tartalmaznak, melyek segítik a bélrendszer egészségének megőrzését, és a vastagbélrák megelőzésében is hasznosnak mutatkoznak – olvasható egy londoni kutatóintézet frissen megjelent, annak kísérleteit ismertető tanulmányában.

Ön is tehet a daganatos betegségek ellen!

2017.12.08

Az American Cancer Society nagyszabású kutatása leírta a különböző típusú daganatos megbetegedések kockázati tényezőit és egyben arra is rávilágított, mik azok az életmódbeli változások, amiket meg kell tennünk, hogy csökkentsük őket.

A remény színe zöld

2017.08.30

Szeptember 15-én a Föld szinte minden országa zöldbe borul, zöld színű tájékoztató szóróanyagokkal, szalagokkal, léggömbökkel igyekeznek az érintettek felhívni a figyelmet a limfómára, erre a kevésbé ismert rosszindulatú nyirokrendszeri betegségre.

Új módszer a diagnózis felállítására

2017.05.24

Az orvostudomány egyelőre nem áll a végső győzelem kapujában a rákos megbetegedések elleni harcban – viszont számtalanszor nyer apró, de fontos csatát. Ilyen diadalt arattak most azok a kutatók is, akik komoly lépést tettek egyes daganattípusok korai felismerése felé.

Prosztataszűrés - életet menthet!

2017.02.06

Ami a nőknek októberben a ruhára tűzött rózsaszín szalagocska, az a férfiaknak novemberben a frissen növesztett bajusz: előbbi a mellrák-, utóbbi a prosztatarák szűrés fontosságára hívja fel a figyelmet. Pontosabban hívná, mert míg a mellrákmegelőzés gyakori téma a médiában, a férfias problémák jellemezően a háttérbe szorulnak – talán szeméremből, talán tudatlanságból, talán érdektelenségből, de mindenképpen tévesen. Miért nem érnek célt az egészséget védő üzenetek? Külföldön már sikerült, itthon is egyre többen és többet tesznek érte.

Rendszermikroszkópia-forradalom a személyre szabott gyógyászatban

2016.01.23

A precíziós gyógyszerkutatásban, a betegségek genetikai hátterének felderítésében és új gének felfedezésében nyithatnak új utakat azok az új eredmények, amelyeket a sejtek nagy felbontású térbeli vizsgálatára alkalmas rendszermikroszkópia áttöréseiként publikált a közelmúltban Horváth Péter bioinformatikus, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa és nemzetközi kutatócsoportja.

Nők, trombózis, daganatos betegségek

2015.02.23

A vénás tromboembólia (VTE) gyakori és súlyos komplikáció daganatos betegségek esetén. A daganatos betegek 4-20 %-ánál legalább egyszer diagnosztizálnak vénás tromboembóliát, míg az utólag megállapított esetekkel együttvéve ez a második leggyakoribb halálozási ok. A helyzet javítására “Nők, Trombózis, Daganatos betegségek” (WTC) elnevezéssel hirdettek globális orvosi oktatóprogramot.

Diagnosztikai várólisták: a rák nem vár

2014.11.02

Hónapokat is késhet a daganatos betegségek diagnózisa és kezelése a várólisták miatt: az akár 1-2 hónapos CT és akár 2-6 hónapos MR várakozás elfogadhatatlan, ahogyan az is, hogy a körülmények a magánellátásba kényszerítsék a betegeket, akik ezzel elveszítik a vizsgálatokhoz nekik járó tb támogatást – szögezte le Lakos István, a rákbetegeket képviselő Gyógyulj Velünk Egyesület elnöke egy budapesti szakmai konferenciát követően.

Továbbra is túlsúlyos-e a magyarok kétharmada?

2014.10.16

Az elhízás világszerte egyre komolyabb problémát jelent a felnőttek és gyermekek körében egyaránt, hozzájárulva számos krónikus betegség (cukorbetegség, magas vérnyomás, szívinfarktus, szélütés, daganat, stb.) kialakulásához. A 2009-es Országos Táplálkozás és Tápláltsági Állapot Vizsgálat adatai szerint a felnőtt lakosság csaknem kétharmada túlsúllyal küzd, valamint számos táplálkozási kockázati tényező van jelen. Az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet 2014-ben megismétli a felmérést, hogy kiderítsék: hoztak-e pozitív változást az elmúlt évek erőfeszítései, illetve milyen további lépésekre lehet szükség.

Minden 3. gyerek reggeli nélkül kezdi az iskolát

2014.10.06

Tudta-e, hogy a túlsúly és az elhízás problémája minden negyedik óvodás- és kisiskolás gyermeket érint ma Magyarországon? Az elhízás önmagában olyan krónikus betegségek kockázati tényezője, mint a szív- és érrendszeri, a daganatos betegségek vagy a cukorbetegség.

Állatgyógyászati daganatterápia

2014.09.01

A daganatos betegségek egyre nagyobb gyakorisággal fordulnak elő a kisállatok körében is, a gyógyulást szolgáló eszköztár ezzel szemben meglehetősen korlátozott. Az állatorvosok éppen 15. éve alkalmazzák sikerrel daganatellenes gyógyszerként az 1999 augusztusában törzskönyvezett Vetera-DDW-25® nevű csökkentett deutériumtartalmú készítményt, amit a HYD Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. fejlesztett ki.

Február 4. a Rák Világnapja

2014.02.04

A rosszindulatú daganat (közismert szóval rák) nem egyetlen betegség, több mint 200 féle megbetegedést foglal magába. Rendszerint több tényező, és több, a genetikai állományban bekövetkezett változás indítja el kialakulásukat. Bármely szöveti sejtből kialakulhatnak, közös jellemzőjük a szabálytalan sejtszaporulat, és a biológiai sejtekbe való betörési képesség. Minden évben február 4-én tartják a Rák Világnapját, mely napon a világ népessége egyként fog össze a rák elleni küzdelemben, felhívva a figyelmet a daganatos betegségek növekvő számára.

Legyenek felkészültek a daganatos betegek!

2013.12.03

Megújult a www.rakgyogyitas.hu tudományos-ismeretterjesztő és betegtájékoztató portál: az internetes oldal az onkológiai centrumok és a betegszervezetek partnerségével, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság szakmai támogatásával gyűjt egybe minden információt a daganatos betegségekről úgy, hogy felületén nem jelentet meg egyetlen hirdetést sem.

Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
júniusi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája